In december 1980 sprak père Joseph Wresinski bij Unesco in Parijs een internationale groep wetenschappers toe in het kader van een permanent onderzoekscomité op het gebied van armoede en sociale uitsluiting.
"De denkwijze van de armen: onmisbaar om armoede de wereld uit te helpen".
"Alleen de armsten zijn zich bewust van de extreme gevolgen van armoede. Zij alleen kennen het onrecht, alle schendingen van de mensenrechten en al het lijden dat de sociale uitsluiting teweeg brengt. Zij alleen weten wat er moet veranderen in de harten en de geest van hun medeburgers, in de manier waarop onze democratieën zijn opgebouwd en werken.
De wetenschappers hier zouden samen een deel van hun energie moeten wijden aan de vraag hoe we het denken van de armsten kunnen ondersteunen en een erkende plaats kunnen geven, en hoe we de armsten een stem kunnen geven. Die kennis is onmisbaar om uitsluiting echt te begrijpen. En als de armsten het woord kunnen voeren,slagen zij erin om medeburgers in beweging te brengen".
In december 1980 sprak père Joseph Wresinski bij Unesco in Parijs een internationale groep wetenschappers toe in het kader van een permanent onderzoekscomité op het gebied van armoede en sociale uitsluiting. De toespraak onderstreept dat er naast de academische kennis nog andere soorten kennis zijn, die in de praktijk evenwel te weinig aandacht krijgen. Wresinski pleit ervoor deze vormen van kennis - de kennis van hen die uitvoerend werk verrichten en de specifieke kennis die de armen bezitten - de plaats die hun toekomst terug te geven.